5 kroków, aby zacząć naukę Angulara

Krok 1/5:
10 powodów dlaczego warto nauczyć się Angulara

Przed przystąpieniem do nauki, warto poznać zalety rozwiązania, w którego naukę postanowimy zainwestować swój cenny czas. Nie ma sensu kupować przysłowiowego „kota w worku” i na samym początku dobrze rozeznać się co dany temat oferuje, jakie korzyści możemy uzyskać oraz czy ten temat jest dla nas.

Zanim postanowisz wejść w techniczne aspekty Angulara, sprawdź 10 powodów dlaczego warto zainwestować czas w naukę Angulara. Przygotowałem dla Ciebie darmowy PDF, w którym poruszam nie tylko kwestie techniczne.

W PDF’ie znajdziesz tematy takie jak aspekt biznesowy, z którym Angular jest silnie związany. Dowiesz się dlaczego Angular posiada ugruntowaną pozycję na rynku oraz dlaczego twórcy będą wspierać ten framework przez długie lata.

Sprawdź czy Twoje oczekiwania pokrywają się z możliwościami jakie niesie za sobą nauka Angulara… Czytaj więcej

Krok 2/5:
Czym jest Angular i kiedy warto go użyć?

W życiu niejednokrotnie przychodzi nam dokonać wyboru. Nowe mieszkanie, nowy samochód, jakie wakacje, którą uczelnie wybrać. Tak samo jest z technologiami. Każdy deweloper staje przed wyborem technologii, której poświęci czas oraz wykorzysta ją w danym celu.

Często wpadamy w pułapkę, że chcemy jednym narzędziem/technologią rozwiązać wszystkie problemy świata, ale patrząc pragmatycznie, nie jest to możliwe. Każda technolgia i rozwiązanie powstało z pewnym określonym założeniem i w celu rozwiązania pewnych problemów.

Wiele frustracji może kosztować fakt poświęcenia własnego czasu na naukę technologii, która mija się z naszymi oczekiwaniami. W celu uniknięcia takiej sytuacji przygotowałem artykuł, w którym przedstawię Ci czym jest Angular oraz kiedy będzie on dobrym wyborem... Czytaj więcej

Krok 3/5:
Architektura Angulara

Wielokrotnie podkreślam w swoich materiałach, że największą zaletą Angulara jest jego architektura oraz wbudowane rozwiązania, które umożliwiają tworzenie kompleksowych aplikacji, bez przeznaczania sporej liczby godzin, na konfigurację.

Głównym założeniem Angulara jest separacja warstw oraz modularyzacja. Angular posiada trzy główne konstrukcje, z których będziesz tworzył aplikację.

Sprawdź jakie to konstrukcje oraz poznaj lepiej architekturę jaką prezentuje Angular... Czytaj więcej

Krok 4/5:
Angular: 10 wprowadzających lekcji online

Po przejściu przez teorię, nie ma nic lepszego od sprawdzenia jak teoria sprawdza się w praktyce.

10 lekcji wprowadzających to seria nagrań w formie mini kursu, w którym przejdziemy razem od zainstalowania niezbędnych narzędzi, wygenerowania komponentów, serisu oraz modułu,do stworzenia pierwszej aplikacji.

Kurs 10 lekcji wprowadzających to zestaw materiałów w formie wideo na łączną sumę ponad 150 minut darmowej nauki.

Przejdź do kursu

Krok 5/5:
Biblioteka: szkielet aplikacji oraz komponenty do reużycia

Doskonale zdaję sobie sprawę jak ciężko jest stworzyć coś swojego od podstaw, gdy zaczyna się przygodę z wybranym frameworkiem. Osobiście miałem wiele podejść i rozpoczynałem niezliczoną ilość aplikacji, których nigdy nie skończyłem. Największą przeszkodą był dla mnie brak przykładowych rozwiązań, na których mógłbym się wzorować i sprawdzać, czy tworzę poprawny kod.

Ten sam problem miało wielu studentów, którzy się do mnie zgłaszali. Z myślą o każdej osobie, która chciałaby sprawdzić jak wygląda przykładowa aplikacja, przygotowałem darmową bibliotekę, która pełni trzy najważniejsze role:

1. Otrzymujesz szkielet aplikacji i nie musisz pisać wszystkiego od zera
2. Masz dostęp do gotowych komponentów, które możesz reużywać w obszarze aplikacji
3. Uzyskujesz wgląd do kodu, który jest napisany zgodnie ze standardami komercyjnymi

Sprawdź jakie komponenty czekają na Ciebie w bibliotece.

Sprawdź bibliotekę

Zapisz się na newsletter. Otrzymuj najnowsze artykuły.